FB

Jak to działa

Oszczędzaj nawet do 15000zł

FAQ

Ile mnie kosztuje korzystanie z serwisu DomWaluty.pl?

Korzystanie z naszej platformy jest całkowicie darmowe – nie pobieramy żadnych prowizji, abonamentów czy opłat za transakcje wykonywane przez nasz system. Cały koszt korzystania z serwisu zawarty jest kursie waluty. (Tabelka z dodatkowymi opłatami za przelewy.)

Ile trwa dokonanie transakcji?

W przypadku banków, w których DomWaluty.pl posiada aktywne rachunki (pełna lista tutaj) transakcje odbywają się w czasie rzeczywistym. W przypadku banków, w których nie posiadamy aktywnego rachunku, czas oczekiwania na środki uzależniony jest od sesji przychodzących i wychodzących oraz sposobu księgowania środków w danym banku.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką Czas realizacji.

Czy korzystanie z serwisu DomWaluty.pl jest bezpieczne?

Tak, korzystanie z serwisu DomWaluty.pl jest w pełni bezpieczne. Wpis do Rejestru Działalności Kantorowej, nadzór NBP oraz KNF, gwarantuje bezpieczeństwo twoich pieniędzy. Nasze zabezpieczenia teleinformatyczne oraz nadzór GIODO gwarantują z kolei bezpieczeństwo danych osobowych. Ponadto, nad bezpieczeństwem transakcji czuwają specjaliści z Domu Maklerskiego AFS, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa i stanowi wyróżnik na tle konkurencji.

Jaką mam gwarancję otrzymania pieniędzy? Czy środki na pewno do mnie dotrą?

Nie przetrzymujemy środków klientów na swoim koncie. DomWaluty.pl w żaden sposób nie wykorzystuje wpłaconych środków, pieniądze Użytkowników nie są inwestowane w czasie oczekiwania na wymianę, nie finansują także działalności spółki.

Jak korzystać z serwisu DomWaluty.pl?

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką Krok po kroku.

Co muszę zrobić by móc korzystać z serwisu DomWaluty.pl?

Jedynym warunkiem korzystania z serwisu jest posiadanie rachunku złotówkowego oraz walutowego, co w przypadku spłaty kredytu wiąże się zazwyczaj z podpisaniem aneksu do umowy kredytowej.

Szczegółowe informacje dotyczące aneksu do umowy w Twoim banku znajdziesz tutaj.

Czy mogę spłacać kredyt w czyimś imieniu?

Nie. Konto w serwisie DomWaluty.pl musi być zarejestrowane na właściciela kredytu, co stanowi formalny wymóg prawa bankowego.

Kiedy mogę dokonywać transakcji?

Transakcji można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 16:30. Warto jednak zadbać o przesłanie środków na dzień przed datą spłaty raty, przez wzgląd na różny czas księgowania pieniędzy w bankach.

Czy transakcja może zostać anulowana?

Tak. Użytkownik musi jednak poinformować DomWaluty.pl telefonicznie bądź mailowo, w czasie nie dłuższym niż 15 minut od momentu zlecenia transakcji.

Ile mam czasu na zrealizowanie przelewu?

Aby transakcja mogła być zrealizowana po kursie zaakceptowanym przez Użytkownika, przelew musi być dokonany w ciągu 6 minut. Czas odliczany jest w Panelu Klienta, jeśli zostanie przekroczony, istnieje możliwość zakupu waluty po zaakceptowanym kursie, jednakże decyzja należy do zespołu transakcyjnego, który w celu potwierdzenia transakcji kontaktuje się z Klientem.

Dlaczego kurs oferowany przez DomWaluty.pl jest najniższy na rynku?

Nasz kurs jest najkorzystniejszy ponieważ kupujemy waluty na rynku międzybankowym. Dzięki pełnej automatyzacji systemu, minimalizacji nakładu pracy oraz efektowi skali, jesteśmy wstanie obniżyć nasze marże do minimum.

Czy jeśli zdecyduję się na korzystanie z DomWaluty.pl, to każda rata musi być spłacana poprzez serwis?

Nie. Jest to zupełnie dobrowolne, to od Użytkownika zależy częstotliwość korzystania z naszego serwisu. Możliwe jest jednak ustawienie tzw. „zlecenia stałego”, dzięki któremu wszystkie operacje wykonywane są automatycznie.

Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z korzystania z serwisu?

Korzystanie z serwisu DomWaluty.pl jest dobrowolne. To Użytkownik decyduje kiedy i na jaką kwotę dokonuje zakupu waluty. Posiadanie konta w Domwaluty.pl nie obliguje Użytkownika do korzystania z serwisu za każdym razem gdy chce wymienić walutę.

Czy mogę dokonywać transakcji posiadając konta w różnych bankach?

Tak, w DomWaluty.pl nie stanowi to żadnego problemu. Należy jedynie wprowadzić numery kont w Ustawieniach Profilu.

Czy mogę spłacać kilka kredytów z jednego konta Użytkownika?

Tak, w każdym profilu można zdefiniować dowolną liczbę kredytów.

Czy muszę podpisywać umowę z DomWaluty.pl?

Nie, nie wymagamy zawierania żadnych umów. Podpisanie umowy jest jednak możliwe na życzenie Użytkownika, w przypadku transakcji na większe kwoty.

Dla kogo jest DomWaluty.pl?

DomWaluty.pl to serwis dla każdego. Jesteśmy kantorem internetowym z rozbudowanym panelem dedykowanym osobom spłacającym kredyt w walucie, firmom obracającym walutą w handlu zagranicznym oraz osobom prywatnym, potrzebującym wymienić dowolną kwotę na dowolny cel.

Jak wygląda wzór wniosku o aneks do umowy kredytowej?

Szczegółowe informacje dotyczące aneksu do umowy w Twoim banku znajdziesz tutaj.

Jakie banki są obsługiwane przez DomWaluty.pl?

Obsługujemy ponad 20 banków.

 • Alior Bank S.A.
 • Bank BPH SA
 • Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
 • Bank Millennium S.A.
 • Bank Ochrony Środowiska S.A.
 • Bank Zachodni WBK S.A.
 • BNP Paribas Bank Polska SA
 • BRE Bank SA
 • Credit Agricole Bank Polska S.A.
 • Deutsche Bank PBC S.A.
 • DNB Nord Polska S.A.
 • Getin Noble Bank S.A.
 • ING Bank Śląski S.A.
 • Kredyt Bank SA
 • mBank
 • Multibank
 • Nordea Bank SA
 • PKO Bank Polski S.A.
 • Polbank EFG S.A.

Czasy realizacji oraz koszty przelewów dostępne są tutaj.

Czy z podpisaniem aneksu do umowy kredytowej wiążą się jakieś opłaty?

Na mocy Ustawy Antyspreadowej bank nie ma prawa żądać żadnych dodatkowych opłat z tytułu podpisania aneksu czy też zobowiązywać kredytobiorcę do nabywania waluty od wskazanej instytucji finansowej.

Mieszkam za granicą. Czy mogę zostać Użytkownikiem DomWaluty.pl?

Tak, jedyne wymaganie stawiane Użytkownikom naszego serwisu to posiadanie rachunku w formacie IBAN.

Mam konto w banku za granicą. Czy mogę z niego korzystać w DomWaluty.pl?

Jeśli tylko zagraniczne konto Użytkownika jest w formacie IBAN, nie ma problemu aby korzystał z niego w naszym serwisie.

Po jakim kursie wymienione zostaną moje pieniądze?

Środki Użytkownika zostają wymienione po kursie zaakceptowanym przez niego który dostępny jest z poziomu panelu. Jednakże przelew musi być dokonany w ciągu 6 minut

Czy istnieje minimalna kwota wymiany?

Minimalna kwota wymiany to 100 jednostek waluty.

Obsługujemy: